Zastosowanie produktów WATERMATIC i VIDMATIC.

Kliknij pomieszczenie na ilustracji by dopasować produkt

Gdzie stosuje się te urządzenia?

Sanirozdrabniacze WATERMATIC i VIDMATIC stosowane są wszędzie tam, gdzie warunki budowlano-techniczne uniemożliwiają grawitacyjne odprowadzanie ścieków np. z łazienki lub zlewozmywaka w kuchni z powodu braku kanalizacji, położenia jej za wysoko (np. w stosunku do piwnicy) lub za daleko (np. pion kanalizacyjny po drugiej stronie budynku lub w pomieszczeniu obok).

Sanirozdrabniacze WATERMATIC i VIDMATIC stosowane są już od ponad 30 lat i dowiodły w tym czasie swojej przydatności, czyniąc firmę SETMA wiodącym producentem tych urządzeń.

Typowymi zastosowaniami sanirozdrabniaczy są toalety dla gości, dodatkowe łazienki (na przykład w pokojach gościnnych, pod schodami itp.), adaptacja piwnic, strychów do celów mieszkalnych, podnoszenie standardów gospodarstw agroturystycznych domków letniskowych, ogródków działkowych i kempingów.

WATERMATIC i VIDMATIC:

  • Watermatic - sanirozdrabniacz, podłączenie: WC, umywalka, prysznic, bidet, wanna
  • Vidmatic - pompa do kompletnej łazienki (bez WC) i kuchni w gospodarstwie domowym

Produkty WATERMATIC i VIDMATIC wychodzą na przeciw oczekiwaniom użytkowników: produkty te są niezawodne, trwałe i niedrogie. Producent udziela 2-letniej gwarancji i serwis pogwarancyjny na terenie Polski.

Produkty WATERMATIC i VIDMATIC są wykonane z materiałów o wysokiej jakości. Ich produkcja odbywa się przy ustawicznej, dokładnej kontroli jakości w zakładach SETMA posiadających certyfikaty ISO.

schemat prezentujący zastosowania produktów WATERmatic

Wykres

Powyższe ilustracje stanowią przykłady możliwości przyłączenia różnych urządzeń płuczkowych do tłoczenia ścieków. Jeżeli w tabeli nie znajdą Państwo konkretnego rozwiązania projektu renowacyjnego, to prosimy zwrócić się do naszego personelu poprzez infolinię.

Zasada działania

schemat pokazujący główne elementy sanirozdrabniacza

  1. Przyłącze do sedesu (wlot fekaliów)
  2. Wlot prysznica, wanny, umywalki lub bidetu
  3. Cierny system wykonany ze stali szlachetnej

  4. Silnik
  5. Komora pompy
  6. Zbiornik
  7. Zawór wylotowy z zaworem zwrotnym

Ścieki, fekalia, odpadki doprowadzone są do sanirozdrabniacza poprzez wloty (1), (2) - zależnie od produktu i jego zastosowania, następnie trafiają do hermetycznego zbiornika (6).

Kiedy zbiornik wypełni się produkt WATERMATIC rozdrabniają spłukiwane fekalia oraz papier toaletowy poprzez specjalnie skonstruowany cierny system wykonany ze stali szlachetnej(3). Po mechanicznym rozdrobnieniu, substancje rozpuszczone w wodzie przemieszczane są do kanalizacji przez zawór wylotowy(7).

Rozpoczęcie oraz zakończenie funkcji pompowania i rozdrabniania regulowane jest stanem (poziomem) wody (ścieków) w zbiorniku (6) urządzenia.

START - woda dopływająca do urządzenia z WC lub innych urządzeń sanitarnych, bądź urządzeń gospodarstwa domowego uruchamia sanirozdrabniacz.

STOP - po opróżnieniu komory sanirozdrabniacza do poziomu wody resztkowej, urządzenie automatycznie się wyłącza.

Zamiast stosowania w toaletach rur o średnicy 100mm by wypompować ścieki, teraz wystarczy cienka rurka o średnicy 32mm!